Leg-Sanit
"Leg-Sanit" Spółka jawna
ul. Sochaczewska 30
01-327 Warszawa
tel. (022) 666 21 17-18
fax. (022) 666 52 14

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

PORADY: TECHNICZNE

Dla prawdziwych koneserów proponujemy serie ceramiki łazienkowej przeznaczonej do zabudowy w meblach. Umywalki stawiane na blat, umywalki wpuszczane w blat czy umywalki podblatowe - to propozycja dla miłośników oryginalnych, a jednocześnie niezwykle praktycznych wnętrz łazienkowych.

Ważnym, choć na pierwszy rzut oka mało zauważalnym elementem wyposażenia łazienki są baterie – wannowe, prysznicowe, umywalkowe oraz bidetowe.

Projektując oświetlenie łazienki na początku należy określić nasze potrzeby funkcjonalne. Podstawowe oświetlenie łazienki to oświetlenie ogólne oraz lampki przy lustrze. Można także zainstalować oświetlenie podkreślające niektóre elementy wyposażenia - dodatkowe podświetlenie wanny, kabiny prysznicowej lub elementów meblowych czy dekoracyjnych.

Łazienka przytulna to łazienka ciepła, dlatego też powinniśmy starannie wybrać rodzaj ogrzewania łazienkowego. Do wyboru mamy różnego rodzaju grzejniki ścienne albo ogrzewanie podłogowe.

Ze względu na liczne źródła wilgoci w łazience, niesłychanie ważna jest sprawnie działająca wentylacja. Sprawna wentylacja pozwala również na bezpieczne użytkowanie gazowych podgrzewaczy wody.

Rosnące ceny paliw oraz świadomość ekologiczna społeczeństwa powodują dynamiczny wzrost zainteresowania alternatywnymi źródłami energii. W ogólnym bilansie energetycznym budynku zapotrzebowanie energii na cele centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody stanowią zdecydowaną większość.

W bateriach z serii Singles-Pro za sterowanie ilością wypływającej wody odpowiada głowica progresywna. Pozwala ona na ustawienie właściwej temperatury wody zmieszanej. Urządzenie sterowane jest za pomocą uchwytu działającego w płaszczyźnie pionowej, a siła strumienia zależy od kąta jego odchylenia.

Przy wyborze baterii należy zwrócić uwagę na jej najważniejszy element - głowicę, która steruje przepływem wody. Głowice ceramiczne, w które wyposażona jest większość jednouchwytowych baterii Roca. Są wyjątkowo wytrzymałe, bezawaryjne oraz odporne na odkształcenia i zmęczenie.

W zabudowie lekkiej Roca oferuje stelaże podtynkowe do misek podwieszanych wc, umywalek, pisuarów, i bidetów. Uniwersalność konstrukcji stelaży pozwala na kompletację i montaż z większością dostępnych na rynku produktów wyposażena łazienki.

Różnice między kompaktami:

P010 - odpływ poziomy, doprowadzenie wody z boku zbiornika

P011 - odpływ poziomy, doprowadzenie wody z dołu zbiornika

P020 - odpływ pionowy (stropowy), doprowadzenie wody z boku zbiornika

P021 - odpływ pionowy (stropowy), doprowadzenie wody z dołu zbiornika