Leg-Sanit
"Leg-Sanit" Spółka jawna
ul. Sochaczewska 30
01-327 Warszawa
tel. (022) 666 21 17-18
fax. (022) 666 52 14

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

Choć go nie widać, pełni istotną rolę w każdej łazience. Mistrz drugiego planu, ukryty w ścianie stelaż podtynkowy odpowiada za stabilne mocowanie wiszącej miski ustępowej. Tak ważna funkcja konstrukcyjna powoduje, że wybór stelaża powinien być poprzedzony chwilą namysłu.

Wybierając stelaż podtynkowy kierujemy się najczęściej wyglądem przycisku spłukującego, bo tylko ten element widać po zamontowaniu całego stelaża. A powinniśmy zanim dokonamy zakupu poznać najważniejsze informacje techniczne o samym stelażu, ponieważ to jego parametry techniczne decydują o komfortowym i bezawaryjnym użytkowaniu naszej toalety. Warto tez wziąć pod uwagę argument zakupu wyposażenia jednego producenta - stelaże podtynkowe marki Koło są przystosowane do łączenia ze wszystkimi miskami wiszącymi Koło. 

Stelaż podtynkowy składa się ze stalowej ramy innej w przypadku zabudowy ścianką z płyt K-G i innej w przypadku tzw. mokrej zabudowy, czyli do bezpośredniego zamurowania. Rama stelaża ma regulowaną wysokość, ale może mieć różną szerokość i głębokość. Np. w stelażu Technic rama ma tylko 40 cm, a stelaż Slim daje możliwość uzyskania zabudowy poniżej 10 cm. Takie parametry są bardzo pomocne jeśli mamy mało miejsca w łazience do zainstalowania stelaża. Ponadto stelaże Technic i Koło są przystosowane do montażu bocznego i narożnego.

Istotnym elementem stelaża jest spłuczka. Powinna być wykonana z jednorodnego materiału i najlepiej za pomocą metody rozdmuchiwana. Zastosowanie obudowy styropianowej, która wytłumia napełnianie się wodą, czy też możliwość demontażu elementów wewnętrznych spłuczki przez tunel serwisowy także stanowią istotne zalety stelaża. Komfortowe korzystanie ze stelaża zapewnią także cichy i niezawodny zawór napełniający oraz możliwość spłukiwania większą lub mniejszą ilością wody.
Ciekawym i godnym polecenia rozwiązaniem jest system odświeżający Smart Fresh, który można stosować w stelażu Technic. System Smart Fresh zadba o utrzymanie nieskazitelnej czystości i świeżości w misce ceramicznej.  

Jakość każdego produktu potwierdzona jest zawsze długoletnią gwarancją producenta. Im dłuższy okres gwarancji, tym większa pewność, że produkt jest najwyższej jakości. Dlatego np. stelaż Technic objęty jest 10-letnią gwarancją obejmującą jego wszystkie elementy. Pamiętajmy także, że wybierając każdy stelaż marki Koło mamy pewność, że stoi za nim wieloletnie doświadczenie i wiedza ekspertów z branży łazienkowej.