Leg-Sanit
"Leg-Sanit" Spółka jawna
ul. Sochaczewska 30
01-327 Warszawa
tel. (022) 666 21 17-18
fax. (022) 666 52 14

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

PORADY: KOLORYSTYKA

Barwa ta zawiera w sobie całą gamę tonów i odcieni często i chętnie stosowanych w łazienkach. Sprzyja spokojnemu relaksowi, odświeża i regeneruje system nerwowy. Często w zestawieniach kolorystycznych występuje wiele odcieni niebieskiego - od jasnych pastelowych błękitów po niemal czarny granat. To kolor chłodny, powiększający optycznie wnętrze, daje wrażenie czystości i świeżości.

Turkusowy to jeden z najbardziej "łazienkowych" kolorów - kojarzy się z morzem, wodą i egzotycznymi wakacjami. Różne odcienie turkusu zastosowane w łazience sprzyjają relaksowi i odprężeniu. Połączenie w jednym odcieniu zieleni i błękitu sprawia, że łazienka wydaje się świeża, czysta i znacznie większa niż jest w rzeczywistości. Na turkusowym tle bardzo pięknie prezentuje się także przezroczysta i biała ceramika.

Zielony jest kolorem odświeżającym, uspokajającym, kojącym nerwy, zaprowadzającym równowagę, przywracającym spokój i wyciszenie. To kolor przyrody, wiosny i odnowy życia. W zależności od tonacji i odcieni można go stosować we wszystkich stylach aranżacji wnętrza - od klasycznych i rustykalnych (złamane, stonowane odcienie) aż po awangardowe i nowoczesne (czyste ostre kolory). Nawet jeśli kolor ten nie będzie dominował w naszej łazience, można ożywić wnętrze przez zielone akcenty - takie jak choćby naturalna bądź sztuczna roślinność.

Szafran to naturalna, przejrzysta żółć. Jest to atrakcyjny kolor, który przyciąga uwagę, ale daje tez wrażenie stylu i ciepła. Doskonały na kolorystyczne akcenty.

To kolor kojarzący się ze słońcem, ciepłem i aktywnością. Różne odcienie żółci są często używane we wnętrzach, również w łazienkach. Kolor ten pomaga zwalczać melancholię, zniechęcenie, apatię, również depresję i głęboki pesymizm. Wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i pozytywnie działa na psychikę.

Pomarańczowy oddziaływuje podobnie jak czerwień, jednak w znacznie łagodniejszy sposób. Nie jest też tak bardzo drażniący, choć w niewielkich wnętrzach może przytłaczać.

Róż to kolor romantyczny, który dodaje ciepła łazience. Dobrze komponuje się z większością neutralnych kolorów. Jasne, pastelowe róże pięknie współgrają z miękkimi liniami ceramiki i drewnianymi dodatkami, tworząc niepowtarzalne, niezwykle subtelne wnętrze.

Czerwień stymuluje do działania, jest kolorem pobudzającym energię i życiową witalność. W nadmiarze może jednak denerwować i drażnić. Kolor ten nie jest "typową" łazienkową barwą i rzadko spotykamy wnętrza, w których czysta czerwień jest kolorem dominującym. Barwa ta nadaje się jednak świetnie do podkreślania i akcentowania poszczególnych części wnętrza.

Szary to zimny kolor, który dobrze współgra z wieloma odważnymi akcentami kolorystycznymi i materiałami. Jaśniejsze odcienie szarości mogą spełniać rolę alternatywy dla bieli w niektórych zestawieniach.

Kolor ten z matowym wykończeniem może być stosowany w stylu tradycyjnym i współczesnym. Jest to klasyczna barwa inspirowana skałą i kamieniem.

Kolor ten rzadko dominuje w łazience, często jednak stanowi dodatek i podkreśla poszczególne elementy wnętrza, dodając mu klasycznej elegancji. Najczęściej spotykane jest połączenie bieli i czerni. Graficzne wnętrze warto jednak nieco ożywić chociażby przez wprowadzenie koloru w dodatkach. Ten pomysł ma jednak bardzo wiele zalet, bowiem w zależności od doboru kolorowych akcentów, łazienka może zmieniać swój charakter.